Hola Care to nie tylko kosmetyki. To styl życia w równowadze, harmonii i w zgodzie z naturą. Jednym z najlepszych sposobów na ukojenie zmysłów to odprężenie się przy świecach i zanurzenie w pięknym zapachu naturalnych olejków eterycznych. Proponowane przez nas świece sojowe to alternatywa dla tradycyjnych świeczek z parafiny. Charakteryzują się one składem pozbawionym sztucznych składników, dwa razy dłuższym czasem palenia, znacznie intensywniejszym zapachem, a także brakiem negatywnego wpływu na środowisko naturalne. Podaruj sobie odrobinę luksusu na co dzień, stawiając na jakość w najlepszym wydaniu!

Opcje przeglądania
Producent

Naturalne świece sojowe – ekologiczna alternatywa dla tradycyjnych świec

Wzrost świadomości dotyczącej zarówno własnego zdrowia, jak i kondycji środowiska naturalnego sprawia, że coraz częściej słyszy się o ekologicznych  zamiennikach różnych produktów. Za przykład niech posłużą właśnie świece sojowe, będące alternatywą dla szkodliwych świec parafinowych, a także kosztownych produktów z wosku pszczelego. Produkowane są z naturalnego surowca, jakim jest biodegradowalny olej sojowy, a następnie wzbogaca się je olejkami eterycznymi, używanymi między innymi przy aromaterapii. Świece sojowe, które znajdziesz w naszej ofercie, charakteryzują się intensywnym i ciekawym zapachem, który rewelacyjnie wpływa na poczucie odprężenia i relaksu. Ze względu na naturalne surowce, z jakich zostały stworzone, stanowią biodegradowalny i w pełni odnawialny surowiec, a także są całkowicie bezpieczne zarówno dla ludzi, jak i zwierząt.

Dlaczego warto zamienić zwykłe świeczki na świece sojowe?

No dobrze, ale skąd właściwie pomysł zastępowania tradycyjnych świeczek świecami sojowymi? Pierwszym argumentem są względy zdrowotne i ekologiczne. Wosk sojowy, będący bazą świec sojowych Hola Care to odnawialny i biodegradowalny surowiec, który nie posiada żadnego toksycznego wpływu na środowisko. W porównaniu do parafiny wytwarza on zaledwie jedną dziesiątą szkodliwej sadzy. Do tego nie kopci oraz nie wpływa negatywnie na poziom dwutlenku węgla w atmosferze. A to zaledwie początek argumentów, przemawiających na rzecz świec sojowych! Jakość naszych produktów znacząco przewyższa te, które można dostać w typowym markecie. Świece na bazie wosku sojowego cechuje bowiem o wiele silniejsza woń o intrygujących nutach zapachowych, a także ponad dwukrotnie dłuższy czas spalania.

Jak powstają naturalne świece sojowe Hola Care?

Składniki świec Hola Care są w całości pochodzenia roślinnego. Konkretniej rzecz biorąc pochodzą one z soi, oraz z naturalnych olejków eterycznych. Wosk sojowy pozyskuje się z łuskanych, dojrzałych nasion, które zostają poddane procesowi hydrogenizacji. W efekcie powstaje surowiec, który jest przyjazny środowisku, a ze względu na niską temperaturę topnienia nie można się nim poparzyć. Dzięki temu jest idealnym wyborem do mieszkań, w których znajdują się dzieci lub zwierzęta. W dodatku wosk sojowy nie dymi podczas spalania, a także nie powoduje przykrych dolegliwości takich jak ból głowy, gdyż jest w pełni naturalny. Holkowe świece sojowe dostępne są w dwóch eleganckich wersjach kolorystycznych i oparte są na nutach zapachowych takich jak piżmo, trawa cytrynowa, drzewo sandałowe, kokos, czarne winogrono, czy też kwiat wiśni. 

Ekologiczne świece sojowe – sposób palenia

Używanie świec sojowych nieco różni się od sposobu, w jaki korzystamy z tradycyjnych świeczek parafinowych. Przede wszystkim należy pamiętać o tym, by jednorazowo starać się nie pozostawiać świecy zapalonej dłużej niż cztery godziny. Przyspiesza to bowiem czas spalania się naturalnych olejków eterycznych. Pierwsze palenie warto nawet skrócić do 2-3 godzin. Temperatura spalania w przypadku świec sojowych jest o wiele niższa, niż w przypadku parafiny, woskiem zatem praktycznie nie da się poparzyć. Nie oznacza to jednak, że można zrezygnować z zasad bezpieczeństwa. Najlepiej jest umieścić świece na żaroodpornej podstawce, w miejscu niedostępnym dla zwierząt i dzieci. Ewentualnie ślady i zabrudzenia po wosku bez trudu można usunąć za pomocą wody z mydłem. Świece sojowe w naszej ofercie to intrygujący zapach, naturalne składniki i najwyższa jakość z myślą o Tobie i Twoich potrzebach!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl